1108. 2) 3/8:1/2 4) 1/12:1.6 6) 2/7:3/7 8) 3/4:5/8

1110. 2) 6:1/11 4) 5:5/7 6) 10:5/8 8) 12: 2 1/7

+5
Ответы (1)
  1. 15 ноября, 12:27
    0
    3/8:1/2=3/8*2=3/4

    1/12:1/6=1/12*6=1/2

    2/7:3/7=2/7*7/3=2/3

    3/4:5/8=3/4*8/5=6/5=1 1/5

    6:1/11=6*11=66

    5:5/7=5*7/5=7

    10:5/8=10*8/5=16

    12:2 1/7 = = 12:15/7=12*7/15=4*7/5=28/5=5 3/5