74,4x2/21 + (-105,3) x2/3/7 - (-105,3) 2/21x74,7=

+5
Ответы (1)
  1. 19 августа, 22:31
    0
    1. 74,4*2:21 = 7,086

    2. - 105,3*2:3:7 = - 10,03

    3. - 105,3*2:21*74,7 = 749,134

    4. 7,086 + (-10,03) - (749,134) = 746,19