16 + (324 - (28-96:19) x8+32) : 43

+1
Ответы (1)
  1. 5 ноября, 23:48
    0
    7 4 2 1 3 5 6

    16 + (324 - (28-96:19) х8+32) : 43=20,009

    1) 96:19=5,052

    2) 28-5,052=22,948

    3) 22,948 х8=183,584

    4) 234-183,584=140,416

    5) 140,416+32=172,416

    6) 172:43=4,009

    7) 4,009+16=20,009