Математика 8 клас: знайдите гипатэнузу прамавугольнага трохвугольника, уличыушы, што яго катэты роуны: 12 м и 35 м;

+2
Ответы (1)
  1. 30 ноября, 10:04
    0
    X^2=12^2+35^2

    X^2=1369

    X=37