1 2/7 + (3 5/8-2 1/6) * 1 1/7=

+3
Ответы (1)
  1. 23 июня, 03:26
    0
    1 2/7 + (3 5/8 - 2 1/6) * 1 1/7=2 20/21

    1) 3 5/8-2 1/6=3 15/24 - 2 4/24=1 11/24

    2) 1 11/24 * 1 1/7=35/24 * 8/7=5/3=1 2/3

    3) 1 2/7+1 2/3=1 6/21+1 14/21=2 20/21