21504: (1036-а) + 872=928

+1
Ответы (1)
  1. 30 июля, 00:48
    0
    21504 : (1036-а) + 872 = 928

    21504 : (1036-а) = 928 - 872

    21504 : (1036-а) = 56

    21504 = (1036 - а) * 56

    21504 = 58016 - 56 а

    56 а = 58016 - 21504

    56 а = 36512

    а = 652