2 2/3*2,4: (1,3-1,5*3) * 1/3

+3
Ответы (1)
  1. 6 мая, 10:32
    0
    1) 1,5 * 3 = 4,5

    2) 1,3 - 4,5 = - 3,2

    3) 2 2/3 * 2,4 = 8/3 * 12/5 = 32/5

    4) 32/5 : (- 3,2) = 32/5 : (- 32/10) = - 10/5 = - 2

    5) - 2 * 1/3 = - 2/3

    Ответ (- 2/3)