А) 17/54 + 8/81 б) 56/117 - 11/195

+3
Ответы (1)
  1. 25 мая, 01:16
    0
    А) 17/54 + 8/81 = 51/162 + 16/162 = 67/162

    б) 56/117 - 11/195 = 280/585 - 33/585 = 247/585 = 19/45