Сравните дроби 18/19 и 19/18 5/15 и 7/21 8/5 и 8/7

+5
Ответы (2)
  1. 30 января, 08:19
    0
    18/19 < 19/18

    5/15 = 7/21

    8/5 > 8/7
  2. 30 января, 09:14
    0
    18/19 меньше19/18; 5/15=7/21; 8/5 больше 8/7