Vкатера-13,2 км/ч Vтечения-3 км/ч Vпо течению-? Vпротив течения-?

+3
Ответы (2)
  1. 8 февраля, 10:24
    0
    13.2+3=16.2 по течению

    13.2-3=10.2 против течения
  2. 8 февраля, 11:10
    0
    Vпо течению = Vсобст + Vтеч

    Vпо течению = 13,2 + 3 = 16,2 км/ч

    Vпротив течения = Vсобс - Vтечен

    Vпрртив течения = 13,2 - 3 = 10,2 км/ч