3 * 0.7 + 0.4/0.5 * 0.2

+1
Ответы (2)
  1. 10 апреля, 00:22
    0
    3 * 0.7 + 0.4/0.5 * 0.2=2.1+0.16=2.26
  2. 10 апреля, 01:14
    0
    3 * 1/7 + 1/4 : 1/5 * 1/2 = 3/7 + 5/4 * 1/2 = 3/7 + 5/8 = (8*3) / 56 + (5*7) / 56 = (24+35) / 56=59/56=1.3/56