100 - (96: (72-16*4) + 24*5:6) * 3

+3
Ответы (1)
  1. 25 ноября, 23:57
    0
    1) 16*4=64

    2) 72-64=8

    3) 96:8=12

    4) 24*5=120

    5) 120:6=20

    6) 12+20=32

    7) 32*3=96

    8) 100-96=4

    Ответ: 4