3 (2x-1) + 7 (x-5) = - 52 - (1-3x)

+3
Ответы (2)
  1. 6 января, 10:12
    0
    6x - 3 + 7x - 35 = - 52 - 1 + 3x; 13x - 38 = 3x - 53; 13x - 3x = - 53 + 38;

    10x = - 15; x = - 15/10 = - 3/2 = - 1,5;
  2. 6 января, 12:00
    0
    6x-3+7x-35+52-156x=0

    14-143x=0

    143x=14

    x=14/143