Решите уравнение 0.6 * (у-3) - 0,5 * (у-1) = 1.5

(2.5 у-4) * (6 у+1.8) = 0

+5
Ответы (1)
  1. 4 мая, 06:20
    0
    0.6 * (у-3) - 0,5 * (у-1) = 1.5

    0,6 у-1,8-0,5 у+0,5=1,5

    0,1 у=1,5+1,8-0,5

    0,1 у=2,8

    у=2,8/0,1

    у=28

    (2.5 у-4) * (6 у+1.8) = 0

    15 у ²-24 у+4,5 у-7,2=0

    15 у²-19,5 у-7,2=0

    Д = (-19,5) ²-4*15 * (-7,2) = 380,25+432=812,25=28,5²

    х₁ = (19,5+28,5) / 2*15=1,6

    х₂ = (19,5-28,5) / 2*15=-0,3