Сравни 12% от 15 и 15% от 12

+5
Ответы (2)
  1. 24 октября, 21:45
    0
    12% = 0,12

    15% = 0,15

    0,12 * 15 = 1,8

    0,15 * 12 = 1,8

    12% от 15 = 15% от 12

    1,8 = 1,8
  2. 24 октября, 22:40
    0
    1)

    15=100%

    Х=12%

    Х = (15*12) / 100=1,8

    2)

    12=100%

    Х=15%

    Х = (12*15) / 100=1,8

    12% от 15 = 15% от 12