84-45:5+8=

100-35:5*3=

800 - (347+289) =

562+379-258=

+4
Ответы (1)
  1. 5 июля, 06:34
    0
    84-45:5+8=67

    1) 45:5=9

    2) 9+8=17

    3) 84-17=67

    100-35:5*3=79

    1) 35:5=7

    2) 7*3=21

    3) 100-21=79

    800 - (347+289) = 164

    1) 347+289=636

    2) 800-636=164

    562+379-258=683

    1) 562+379=941

    2) 941-258=683