1 9/35: (1 1/5+2/3) ; (11 5/8 + 7 1/6) : 3 5/12; (8 7/12-2 5/8) : 2 1/6

+3
Ответы (1)
  1. 24 октября, 11:45
    0
    1 1/5+2/3=18/15+10/15=28/15

    19/35:28/15=19/35*15/28=57/196

    93/8+43/6=558/48+344/48=902/48

    902/48:3 5/12=902/48:41/12=902/48*12/41=22/4=5 2/4

    8 7/12-2 5/8=103/12-21/8=412/48-126/48=286/48

    286/48:2 1/6=286/48:13/6=286/48*6/13=22/8=2 6/8=2 3/4