В) 1/15 + 2/45 + 7/15 =; Е) 1/12 + 1/18 + 1/12 =;

+4
Ответы (1)
  1. 22 февраля, 14:23
    0
    1/15 + 2/45 + 7/15 = 8/15 + 2/45 = 24/45 + 2/45 = 26/45

    1/12 + 1/18 + 1/12 = 2/12 + 1/18 = 1/6 + 1/18 = 3/18 + 1/18 = 4/18 = 2/9