5 3/14-1 5/14+2 9/14-4 13/14

+3
Ответы (2)
  1. 23 марта, 20:00
    0
    5 3/14 - 1 5/14 + 2 9/14 - 4 13/14 = (5 - 1 + 2 - 4) + (3/14 - 5/14 + 9/14 - 13/14) = 2 + (- 6/14) = 1 8/14 = 1 4/7
  2. 23 марта, 20:24
    0
    1) 5 3/14 - 1 5/14 = (занимаем) 4 14/14 - 1 5/14 = 3 9/14

    2) 3 9/14 + 2 9/14 = 5 18/14 = 6 4/14

    3) 6 4/14 - 4 13/14 = (занимаем) 5 14/14 - 4 13/14 = 1 1/14