P пр=40 см. ширина 6 см. S-?

+2
Ответы (2)
  1. 16 июля, 23:16
    0
    1). (40-2*6) : 2=14 (см) длина;

    2). 14*6=84 (см/кв) площадь.
  2. 16 июля, 23:19
    0
    1) P = (a+b) 2

    40=2a+2*6

    40=2a+12

    28=2a

    a=14 см

    2) S=a*b

    S=6*14

    s=84