X+y=2

2xв квадрате + y+y в квадрате = 16

+4
Ответы (1)
  1. 14 октября, 20:43
    0
    Х+у=2 (x=2-y)

    2x²+y+y²=16

    2 * (2-y) ²+y+y²=16

    8-8y+2y²+y+y²-16=0

    3y²-7y-8=0

    D=49+4*3*8=49+96=145

    y (1) = (7+√145) / 6

    y (2) = (7-√145) / 6

    x (1) = 2 - (7+√145) / 6 = (5+√145) / 6

    x (2) = 2 - (7-√145) / 6 = (5-√145/6