А) 0.2*2.354+0.26*7.646=

б) (0.5*11) * 8=

+3
Ответы (1)
  1. 23 октября, 00:13
    0
    А) 0,2 * 2,354 + 0,26 * 7,646 = 2,45876

    1) 0,2 * 2,354 = 0,4708

    2) 0,26 * 7,646 = 1,98796

    3) 0,4708 + 1,98796 = 2,45876

    б) (0,5 * 11) * 8 = 44

    1) 0,5 * 11 = 5,5

    2) 5,5 * 8 = 44