Вычислити 1) (4 1/2 - 0,7) * (1,85+3/20)

+2
Ответы (1)
  1. 8 июля, 17:37
    0
    (4 1/2 - 0,7) * (1,85+3/20) = 76,465

    1) 4 1/2 - 0,7 = 4 1/2 - 7/10 = 4 5/10 - 4/10 = 4 1/10 = 4,1

    2) 1,85 + 3/20 = 185/10 + 3/20 = 370/20 + 3/20 = 373/20 = 18,65

    3) 4,1 * 18,65 = 76,465