А) (3 16/27+1 17/27) - (2 25/36+1 7/36) в) (6,4+7,72) * (13,8-5,75)

+2
Ответы (1)
  1. 19 апреля, 20:36
    0
    A) [ (3) 16/27 + (1) 17/27] - [ (2) 25/36 + (1) 7/36] = (4) 33/27 - (3) 32/27 =

    = (1) 1/27

    в) (6,4 + 7,72) * (13,8 - 5,75) = 14,12 * 8,05 = 113,666