11/21-2 13/5=

решить.

+1
Ответы (1)
  1. 18 февраля, 17:02
    0
    11/21 - 2 13/5 = 11/21 - (5*2+13) / 5 = 11/21 - 23/5 =

    = (11*5) / (21*5) - (23*21) / (5*21) = 55/105 - 483/105 = (55-403) / 105 =

    = (-348/105) = (-3 33/105)