А) 4+5,1/4 б) 4,3/4-2 в) 1,2/9+3 г) 4,1/3-1,1/9

+5
Ответы (1)
  1. 24 июля, 16:07
    0
    А)

    4 + 5 1/4 = 9 1/4,

    б)

    4 3/4 - 2 = 2 3/4,

    в)

    1 2/9 + 3 = 4 2/9,

    г)

    4 1/3 - 1 1/9 = 4 3/9 - 1 1/9 = 3 2/9