90 - (400*6) : (5*16) + 4 * (540:27-7)

+3
Ответы (2)
  1. 5 июня, 01:47
    0
    400*6=2400

    5*16=80

    540/27=20

    20-7=13

    2400/80=30

    4*13=52

    90-30=60

    60+52=112
  2. 5 июня, 03:25
    0
    90 - (400*6) : (5*16) + 4 * (540:27-7)

    1) 400*6=2400

    2) 5*16=80

    3) 540:27=20

    4) 20-7=13

    5) 2400:80=30

    6) 4*13=52

    7) 90-30=60

    8) 60+52=112