8 Х-6 У+7 Х-У

3 (6-5 Х) + 17 Х-10

3 (2M+10+4M-7

+2
Ответы (1)
  1. 2 апреля, 14:44
    0
    15x-7y = 18-15x+17x-10=2x+8