Вычислите 6 во 2 степени мнус 2 во 2 степени

+5
Ответы (2)
  1. 6 апреля, 02:31
    0
    6^2-2^2=32 легко как-то
  2. 6 апреля, 06:02
    0
    = (6 - 2) (6 + 2) = 4•8 = 32