Разложите на множетели^^

а) - 5y²+15y+4ay-12a

б) 3m³-3mn²+2m²n-2n³

+1
Ответы (1)
  1. 15 августа, 03:55
    0
    A) (-5y² + 15y) + (4ay - 12a) = - 5y (y-3) + 4a (y-3) = (y+3) (4a-5y)

    б) (3m³-3mn²) + (2m²n - 2n³) = 3m (m²-n²) + 2n (m²-n²) = (m-n) (m+n) (3m+2n)