Х+8/18=9/13+4/13 помгите

+1
Ответы (2)
  1. 14 июня, 14:09
    0
    Х+8/18=9/13+4/13

    Х+8/18=13/13

    Х+8/18=1

    Х=1-8/18

    Х=10/18=5/9
  2. 14 июня, 14:42
    0
    Х+8/18 = 1

    х+8=18

    х=10