1) (-14) + (+83) + (-86) + (+17) =

2) (-66) + (-46) + (+46) + (-34=

3) (-18) + (-86) + (+78) + (-14) + (+18) =

4) (+135) + (-155) + (-35) + (+248) + (-44) =

+5
Ответы (1)
  1. 31 декабря, 17:35
    0
    1) (-14) + (+83) + (-86) + (+17) = - 14+83-86+17=0. 2) (-66) + (-46) + (+46) + (-34) = - 66-46+46-34 = - 100. 3) (-18) + (-86) + (+78) + (-14) + (+18) = - 18-86+78-14+18=-22. 4) (+135) + (-155) + (-35) + (+248) + (-44) = 135-155-35+248-44=149.