2 5/9 * 2 1/4 - 6 2/9 * 3/8

+2
Ответы (1)
  1. 7 июня, 05:06
    0
    1) 2 5/9*2 1/4=23/9*9/4=23/4

    2) 6 2/9*3/8=56/9*3/8=7/3

    3) 23/4-7/3 = (69-28) / 12=41/12=3 5/12