Упрасти выражения 2 (x+3) + 5 (x+1). 9 (7+y) + 8 (6+y). 4 (3x+23) + 7 (6+5x). 12 (9+8y) + 3 (11+6y)

+4
Ответы (1)
  1. 19 августа, 02:58
    0
    1) 2 х+6+5 х+5=7 х+11

    2) 63+9 у+48+у=111+10 у

    3) 12 х+92+42+35 х=47 х+134

    4) 108+96 у+33+18 у=114 у+126