А) 5/6 * 7/9;

б) 11/28 * 7/33;

в) 1 8/25 * 1 4/11;

г) 3 5/7 * 1 1/13;

д) 2 2/3 * 6.

+4
Ответы (1)
  1. 19 июля, 00:53
    0
    5/6*7/9=35/54

    11/28*7/33=77 / (28*33) = 7 / (3*28) = 1/12

    1 8/25*1 4/11 = (33*15) / (25*11) = (3*3) / 5=9/5=1 4/5=1,8

    3 5/7*1 1/13=26/7*14/13 = (26*14) / (7*13) = 2*2=4

    2 2/3 * 6=8/3 * 6 = (8*6) * 3=8*2=16