0,0528: (0,0008: (1,94+4*0,01)) - 3,2) + (0,3+37) * (0,36-0,11)

+1
Ответы (1)
  1. 13 декабря, 08:54
    0
    1) 4*0.01=0.04

    2) 1.94+0.04=1.98

    3) 0.0008:1.98=4/990

    4) 4/990-3.2=4-32*99/990=-3164/990=-32

    5) 0.3+37=37.3

    6) 0.36-0.11=0.25

    7) 37.3*0.25=9.325

    8) 0.0528: (-32) = - 0.00165

    9) - 0.00165+9.325=9,32335