3 3/4*2/5-3 6/25 * 5/27

+2
Ответы (1)
  1. 17 апреля, 00:33
    0
    3 3/4 х 2/5 = 15/4 х 2/5 = 3/2 = 1 1/2

    3 6/25 х5/27 = 3/5

    1 1/2 - 3/5 = 1 5/10 - 6/10 = 15/10 - 6/10 = 9/10