Вычеслите 3.7 - (1.133:1.1-1.1-1.2) : (-0.02) * 0.2

+5
Ответы (1)
  1. 22 мая, 18:21
    0
    1) 1,133 : 1,1 = 1,03

    2) 1,03 - 1,1 = - 0,07

    3) - 0,07 - 1,2 = - 1,27

    4) - 1,27 : - 0,02 = 63,5

    5) 63,5 * 0,2 = 12,7

    6) 3,7 + 12,7 = 16,4