15,7-1,47: (-0,75+0,7: (-7/3)) * (-0,2)

+2
Ответы (2)
  1. 20 апреля, 17:52
    0
    15,7-1,47: (-0,75+0,7: (-7/3)) * (-0,2) = 14,23: (-0,05: (-7/3)) * (-0,2) = 14,23:0,02 * (-0,2) = 711,5 * (-0,2) = - 14,23
  2. 20 апреля, 18:10
    0
    15,7-1,47: (-0,75+0,7: (-7/3)) * (-0,2) = 15 21/50

    1) 0,7: (-7/3) = - 3/10

    2) - 0,75 + (- 3/10) = - 1 1/20

    3) 1,47: (-1 1/20) = - 1 2/5

    4) - 1 2/5 * (-0,2) = 7/25

    5) 15,7-7/25=15 21/50