18 2/3+x=23 1/3

12: (6x+0,7) = 4,8

+4
Ответы (1)
  1. 14 июня, 17:22
    0
    7,8x-4,6x+0,8=12

    7,8 х-4,6 х=12-0,8

    3,2 х=11,2

    х=11,2:3,2

    х=3,5