1) 154•78+3900:65-216•53=

2) (39002-37236) •205+115•78=

+2
Ответы (1)
  1. 1 апреля, 20:19
    +1
    154*78+3900:65-216*53=624

    1) 154*78=12012

    2) 216*53=11448

    3) 3900:65=60

    4) 12022+60=12072

    5) 12072-11448=624

    (39002-37236) * 205+115*78=371000

    1) 39002 - 37236 = 1766

    2) 1766*205=362030

    3) 115*78=8970

    4) 362030+8970=371000