1) 3/5*4/9+1 1/3 2) 1 1/4*2/5-1/3 3) 3/8:1/2+3 1/4

+4
Ответы (1)
  1. 14 ноября, 15:03
    0
    1) 3/5*4/9=4/15+4/3=24/15=8/5=1 3/5;

    2) 5/4*2/5=1/2-1/3=1/6.

    3) 3/8*2/1=3/4+3 1/4=3 4/4=4.