3 6/11x+1 4/33x=12.6

+2
Ответы (1)
  1. 15 ноября, 13:19
    0
    3 6/11x+1 4/33x=12.6 39/11+37/4=156/44+407/44=12 35/44 12 35/44x=12.6 12.6=12 6/10. 12 6/10=126/10 12 35/44=563/44 x=126/10:563/44=126/10*44/563 x=2772/2815