5/6+5/18 - (3 7/9-2 13/15) =

+3
Ответы (1)
  1. 26 ноября, 18:47
    0
    5/6+5/18 - (3 7/9-2 13/15) = 11,1

    1) 37:9=4, (1) 2) 213:15=14,2 3) 4,1-14,2=4,1 + (-14,2) = - 14,2-4,1=-10,1

    4) 5:6=0,8 (3) 5) 5/18 = 0,2 (7) 6) 0,8 + 0,2=1 7) 1 - (-10,1) = 1+10,1=11,1