5/6+5/18 - (3 7/8-2 13/15) =

+5
Ответы (2)
  1. 13 марта, 09:14
    0
    5/6+5/18 - (34/9-43/15)

    5/6+5/18 - (170/45 - 129/45)

    5/6+5/18-41/45

    75/90+25/90-82/90

    1/2
  2. 13 марта, 10:45
    0
    1) 3 7/8-2 13/15=1 1/120

    2) 5/6+5/18=1 1/9

    3) 1 1/9-1 1/120 = 37/360