Y : 1 7/9 = - 3/8 : 4/8

+3
Ответы (1)
  1. 19 мая, 02:42
    0
    Y : 1 7/9 = - 3/8 : 4/8

    y : 16/9 = - 3/4

    y = - 3/4 • 16/9

    y = - 4/3

    y = - 1 1/3