1) (13,37 + 35,43) : 8; 2) 8,2 * (75,38 - 46,18) ; 3) 18, 21 * 2,6 + 0, 18 * 67; 4) 41,24 : 4 + 29,36; 5) 0,46 * 2,5 + 12,6 : 2,1; 6) 95 * 0,21 - 14,3 : 11.

+4
Ответы (1)
  1. 6 мая, 03:20
    0
    1) (13,37 + 35,43) : 8=6,1

    1. 13,37 + 35,43=48,8

    2. 48,8:8=6,1

    2) 8,2 * (75,38 - 46,18) = 239,44

    1. 75,38 - 46,18=29,2

    2. 8,2*29,2=239,44

    3) 18, 21 * 2,6 + 0, 18 * 67=59,406 ≈59,41

    1. 18, 21 * 2,6=47,346

    2. 0, 18 * 67=12,06

    3. 47,346+12,06=59,406

    4) 41,24 : 4 + 29,36=39,67

    1. 41,24 : 4=10,31

    2. 10,31+29,36=39,67

    5) 0,46 * 2,5 + 12,6 : 2,1=7,15

    1. 0,46 * 2,5 = 1,15

    2. 12,6 : 2,1=6

    3. 1,15+6=7,15

    6) 95 * 0,21 - 14,3 : 11=18,65

    1) 95*0,21=19,95

    2) 14,3 : 11=1,3

    3) 19,95-1,3 = 18,65