3 1/6 х+2 1/3 х = 5 1/4

+1
Ответы (1)
  1. 23 июля, 02:59
    0
    3 1/6 х+2 2/6 х=5 1/4

    5 1/2 х=5 1/4

    х=5 1/4 : 5 1/2

    х=21/4 * 2/11=21/22

    х=21/22