Сравните дроби 1/7 и 4/21; 3/5 и 11/20; 4/9 и 8/15; 37/115 и 38/175

+3
Ответы (2)
  1. 25 декабря, 18:53
    0
    3/5 и 11/20 = 12/20 и 11/20 3/5>11/20

    4/9 и 8/15 = 20/45 и 24/45 4/9<8/15

    37/115 и 38/175 = 1295/4025 и 874/4025 37/115>38/175
  2. 25 декабря, 19:28
    0
    4/21; 11/20; 8/15; 38/175