3 х-1=2 (х-2) шешу табу

+1
Ответы (2)
  1. 31 июля, 13:56
    0
    3x-1=2x-2

    3x-2x=-2+1

    x=-1
  2. 31 июля, 15:04
    0
    3 х-1=2 (х-2)

    3 х-1=2 х-4

    3 х-2 х=-4+1

    х=-3